Zayıflamak İçin Alkali Su

Zayıflamak İçin Alkali Su

Kadın ya da erkek demeden fazla kilolar hepimizin sorunu. Fazla kilolarımız hem özgüven sorununa hem de daha önemlisi sağlık sorunlarına yol açıyor. Bu nedenle bir çoğumuz diyete yöneliyoruz. Son dönemlerde önem kazanan alkali su ile diyetlerin favori ögesi.

Alkali Su Nedir? Alkali su, baz değeri yüksek olan sudur. Yani mineral olarak daha zengindir. Vücudumuzun belli bir asit baz dengesi vardır ve bunu korumamız gerekir. Alkali sular, vücudumuzun asit baz dengesini korumamıza yardımcı olur. Aynı zamanda metabolizmamızı da hızlandırır. Kilo vermede en önemli faktör metabolizmadır. Eğer metabolizmanız hızlıysa, kilo verme süreciniz sizin lehinize ilerler. İyi bir metabolizma, iyi çalışan bir sindirim sisteminin göstergesidir. Alkali su içerek hem metabolizmanızı hızlandırmış olursunuz hem de sindirim sisteminizi düzene sokarsınız. Bunların sonucunda da fazla kilolarınız zaman içerisinde vücudunuzdan uçup gider.

Alkalı Su Nasıl Hazırlanır? Alkali su dediğimizde kulağa pahalı bir şeymiş gibi geliyor. Ancak evde alkali su hazırlamak oldukça kolay ve masrafsız. Evinizde rahatça alkali su hazırlayabilirsiniz. Bilinen en yaygın yöntem ise karbonatlı sudur. Yaklaşık iki litre Sulax su arıtma cihazından süzülmüş suyunuza bir yemek kaşığı karbonat ekleyerek alkali su elde edebilirsiniz. Daha da pratik bir yol olarak bir bardak içme suyunuza birkaç damla limon sıkabilirsiniz. Zaten sabahları uyanınca limonlu su içmenin çok faydalı olduğu söylenmektedir. Bu da limonlu suyun aslında alkali su olmasına dayanmaktadır.

Alkali Su İçmeyi Alkali Beslenme ile Desteklemek Alkali su içerek aldığınız verimi daha yükseğe çıkarmak istiyorsanız, alkali beslenme tarzını benimseyebilirsiniz. Alkali beslenme için tek yapmanız gereken, vücudunuzda asit oluşturacak besinler yerin baz oluşturacak besinleri tercih etmek. Asidik maddeler ne yazık ki vücudumuzdaki birçok yapıyı bozarak çeşitli hastalıklara yol açarlar. Vücutta asit değerleri yükselirse; kalp, tansiyon, diyabet gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Ancak alkali beslenme ve alkali su tüketimi ile metabolizma güçlendirilerek bu rahatsızlıkların önüne set çekilebilir. Vücut tam çalışması gereken hızda ve formda çalışacağından fazla kilolardan da zaman içerisinde kurtulunur.

Paylaş:

Ücretsiz
Kullan