Suyun pH Değeri ve Önemi

Suyun pH Değeri ve Önemi

İnsan vücudunun %60’ı sudan oluşmaktadır ve insan vücudu pH değerini 7,5 seviyesinde tutmaya çalışır. Bazı dış etkenler bu seviyeyi pH 4 civarına kadar düşürebilir. Düşük pH seviyesi de vücudun bazı fonksiyonlarında bozulmalara yani hastalıklara sebep olabilir. Bunu önlemek için, uzmanların da tavsiyeleri doğrultusunda, pH seviyesi en az 7,5 olan, mineral seviyesi yüksek olan suları tüketmek gerekmektedir. Yüksek pH derecesinde olan suların oksijen seviyeleri yüksek olur ve bu sebeple daha uzun süre taze kalırlar. Bu su içildiğinde, suda çözünmüş oksijen miktarı doğrudan ve kan dolaşımı ile hücrelere aktarılır ve bu sayede hücrelerin fonksiyonlarını kesintisiz yerine getirmesini sağlar. Yüksek oksijenli, mineralli suları tüketmek, birçok hastalığın da önüne geçer.

İçme suyunda pH değeri 7 veya altında ise, vücudun dengeli çalışması engellenir ve sindirim sisteminin de doğru çalışmamasına sebep olur. Besinlerdeki faydalı maddelerin emilimi zorlaştır. Düzenli düşük pH seviyeli su tüketilmesi mide, karaciğer, böbrek gibi organların çalışmalarında aksamalara sebep olabilir ve hastalıklara yol açar.

pH seviyesi eğer 7 ve üzeriyse bu alkali seviyedir, altında ise de asidik seviyededir. Vücudun dengeli çalışması için alkali yani pH seviyesi 7,5 ve üzeri su tüketmek gereklidir. Gündelik yaşamda yaşanan stres, kaygı veya enfeksiyon vb. hastalıklar bedende asidik bir ortam yaratır. Ayrıca kanser gibi hastalıklarda, kanser hücreleri asidik ortamlarda daha hızlı bölünebildiği için düşük pH değerlerinde riskli hastalıklara sahip olma ihtimali de oldukça yüksektir. Bedeni dengelemek ve sağlıklı bir yaşam için sağlıklı sular tüketmek şarttır.

Sulax Arıtma Sistemleri ile ürettiğiniz suyunuzun pH değeri 8’dir. Yani bu değer bedeninizin ihtiyacı olan, ideal içme suyunun sahip olması gereken pH seviyesidir. Sulax su içtiğinizde, suyunuzdaki oksijen miktarı daha fazla olur ve bu sayede içtikçe kanınızdaki oksijen miktarı da artarark kandaki mikroorganizmaların yok edilmesini sağlar. Bağışıklığınız güçlenir. Yorgunluk hissiniz azalır ve odaklanma, konsantrasyon gibi durumlarda artış sağlanır. Karaciğerinizi destekler. Tuzlardan ayrıştırılması sebebiyle tuz oranı düşüktür ve tansiyonunuzu dengeler.

Sulax Arıtma Sistemleri ile sağlıklı suya evde erişmek artık çok kolay. Sağlığınız için Sulax Su için.

Paylaş:

Ücretsiz
Kullan