Su içerek kilo verilebilir mi?

Su içerek kilo verilebilir mi?

Dünyanın olduğu gibi, insan bedeninin de en önemli kaynaklarından biri olan su, her canlının temel gereksinimlerinden biridir. İnsan bedeninin %60’ı sudan oluşur.

Su ihtiyacı yaşa, cinsiyete göre değişse de bir gün içinde tüketilmesi gereken su miktarı en az 2-2,5 litre olmalıdır. Bu miktarda su tüketildiğinde, vücuttaki tüm sistemlerin doğru çalışması, hücrelere oksijen taşınması ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlanır ve bu sayede kendinizi hep daha dinç, daha sağlıklı, daha güçlü hissedersiniz. Toksinler vücutta şişkinlik ve ödem oluşmasını sağlar. Düzenli su içmeye başladıktan sonra, vücudunuz tuzu tutmamaya başlar ve bu sayede bedeninizde ödem oluşumunu engellemiş olursunuz.

Çok kısa sürede su içerek ortalama 2 kilo verebilirsiniz. Doğru su içildiğinde vücutta oluşmuş olan ödemi kolayca vücudunuzdan atabilirsiniz. Gün içinde yeterli miktarda su içmediğiniz zaman, susuzluk hissinizle açlık hissinizi karıştırabilirsiniz. Aslında susamış olduğunuzda, farkında olmadan kendinizi acıkmış gibi hissedip, fazla yemek tüketebilirsiniz.

Acıktığınızı düşündüğünüz zaman, bir bardak su içerek aynı zamanda iştahınızın da kesilmesini sağlarsınız. Günlük su ihtiyacınızı doğru karşılamış olursanız, ihtiyaç dışı öğünler tüketmenizin önüne geçersiniz. Bol bol su tüketildiğinde vücut daha hızlı çalışmaya başlar, su besinlerin parçalanmasına yani sindirime destek olur ve sindirim bozukluklarını önler. Böbreklerinizi çalıştırarak, vücuttaki zararlı maddelerin arındırılmasını ve atılmasını sağlar. Sabahları uyanır uyanmaz aç karnına bir bardak su içerek güne başlarsanız, metabolizmanızın hızlanmasını sağlarsınız ve bu sayede daha yemek yemeden vücudunuza giren su, vücut fonksiyonlarınızın daha hızlı yerine getirilmesinin başlamasına sebep olur. Yemeklerden önce de bir bardak su içerek, suyun mideden bağırsaklara geçmesine ve sindirim sisteminizin çalışmasını sağlayıp, yemek yedikten sonra gerçekleşecek sindiriminizi kolaylaştırırsınız. Su içerek alacağınız mineral, magnezyum ve kalsiyum gibi faydalı maddeleri, alternatif içeceklerden alamazsınız.

Aksine çok fazla çay, kahve tüketimi de ödem oluşmasını sağlar. Bu yüzden bol bol su tüketmeli çay, kahve ve diğer alternatif içecekleri tüketmeyi azaltmalısınız. Sudan alacağınız faydalı maddeler, suyun içeriğine bağlı olarak değişebilir ancak Sulax arıtma sistemleri ile arıtılmış, suyunuzun içermemesi gereken klor, bakır ve diğer benzer tüm zararlı bakterilerden arındırılmış saf, temiz, sağlıklı suyu gönül rahatlığıyla içebilirsiniz.

Paylaş:

Ücretsiz
Kullan