Ev ve Ofislerinize Gelen Konfor: Arıtmalı Su Sebili

Ev ve Ofislerinize Gelen Konfor: Arıtmalı Su Sebili

Ev ve Ofislerinize Gelen Konfor: Arıtmalı Su Sebili

Temiz ve sağlıklı su içmek vücudumuzun dinç ve genç kalabilmesi için çok büyük önem taşıyor. Çeşmelerimizden akan su ne yazık ki klor ve birçok toksik madde içerdiği için sağlığımız adına büyük tehlike arz ediyor. Ancak insanlar son yıllarda, önceki yıllara nispeten içme suyu konusunda daha bilinçli. Çeşme suyu içme alışkanlığı zamanla terk ediliyor. Peki, çeşme suyuna alternatif olarak ne tercih ediliyor?

Sağlıklı ve temiz içme suyu için birçok alternatif var: Arıtma sistemi, damacana sular, arıtmalı su sebili… Damacana sular her ne kadar çok tüketilse de göründükleri kadar masum değiller. En nihayetinde kaynağından alınan su, plastik bir şişeye hapsediliyor ve uzun süre plastiğe temas ederek zararlı maddelere maruz kalıyor. Bunun yanı sıra, plastik uzun yıllar boyunca yok olmayarak çevre kirliliğine de yol açıyor. Bu nedenle plastikten şiddetle uzak durmak, diğer alternatiflere bakmak gerekiyor. Diğer alternatiflerde karşımıza çıkan ise arıtma sistemi oluyor. Tezgah altı arıtma sistemi, kullanıcılara birçok avantaj sağlıyor. Direkt çeşmeden akan suyu arıtılmış, daha temiz ve daha sağlıklı bir şekilde içiyorsunuz. Tezgah altı arıtma sistemini tercih etmeyenler, bir başka alternatif olan arıtmalı su sebilini tercih edebilirler. Arıtmalı su sebili de yine size kaynaktan gelen suyu içermişçesine bir haz veriyor. Kuşkusuz, arıtmalı su sebilinden akan su temiz ve sağlıklı oluyor.

Arıtmalı su sebilini dilerseniz mutfağınızda, dilerseniz de başka bir odanızda kullanabilme şansınız var. Hatta işyerlerine, ofislerine de arıtmalı su sebili konulabilir. Tesisatı ve kurulu oldukça kolaydır. Aklınıza, “eğer sular kesilirse ne olacak?” sorusunun geldiğini duyar gibiyiz. Suların kesilmesi ihtimaline karşı arıtmalı su sebilinin size yetecek kadar su alan bir haznesi var. Arıtılmış su bu hazneden durarak sizin su ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Arıtmalı su sebili kullanmak, hem doğayı hem de sağlığınızı korumak için çok iyi bir alternatiftir. Plastiklerin doğada çözünmesi yüzyıllar alırken aynı zamanda plastik damacanalardan içtiğimiz sular da sağlığımızı riske atıyor. Bu nedenle arıtmalı su sebili, hem doğaya hem de sağlığımıza iyi gelecek.

Bunların yanında ev ve ofislerinizde kullanacağınız arıtmalı su sebili, sizi hazır su maliyetinden kurtararak %60 oranında tasarruf etmenizi sağlıyor. Üstelik sağlıklı, ph8+ değerindeki artılmış suya konforlu bir şekilde ulaşmanıza olanak tanıyor.

Paylaş:

Ücretsiz
Kullan