Corona Virusten Korunmak İçin Alkali Su

Corona Virusten Korunmak İçin Alkali Su

Corona Virusten Korunmak İçin Alkali Su

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendiğine Corona virüs salgını, insanların hayatlarını riske atmaya devam ediyor.

Özellikle kronik rahatsızlığı olan ve yaşı ilerlemiş olan kişiler virüs kaptıklarında ne yazık ki bu durum hayatlarına mal olabiliyor. Tüm dünyada virüs gündemdeyken, ülkemiz de corona virüse karşı sıkı önlemler almaya devam ediyor. Bizlerin de bu önlemlere uyarak, evlerimizde kalarak salgının daha fazla yayılmasını önlememiz ve toplumsal bir bilinç sergilememiz gerekiyor. Uzmanlar corona virüsün bağışıklık sistemi zayıf olan insanlara zarar verdiğini dile getiriyor.

Bağışıklığı güçlü, sağlıklı ve dinamik olan insanların virüsü kapsalar dahi hastalanmayabilecekleri söyleniyor. Bu aşamada bağışıklığımızı güçlendirme ve koruma adına atabileceğimiz adımlar mevcut. Bağılıklığımızı güçlendirmek için evde yapabileceğimiz en kolay şey ise su içmek!

Virüsler Alkali Ortamda Yaşamıyor! Profesör Doktor Canan Karatay, geçtiğimiz günlerde televizyonda yaptığı bir açıklamada virüslerin alkali ortamda yaşamadıklarını söyledi.

Dışarı çıkmak zorunda olan kişilerin eve döndüklerinde ağızlarını tuzlu su ile çalkalamalarını tavsiye etti. Sabunlu su ile ellerimizi ne kadar dikkatli yıkasak da, virüslerin tırnak aralarına ve ojelerin altına yerleşebileceğini belirten Karatay, vatandaşlarımızın bu duruma dikkat etmelerini önerdi.

Canan Karatay’a alkali ortamın nasıl olduğu sorulduğunda ise “sodyum bikarbonat” cevabını verdi. İçerisinde sodyum bikarbonat bulunan kaya tuzu, elma ve üzüm sirkesi; corona virüse karşı temizlik yaparken bizlerin yardımcısı olabilir. Canan Karatay, ev içi temizliğimizi üzüm ve elma sirkesi ile yapmamızı öneriyor. Çoğu uzman sık sık temas edilen yerlerini, özellikle kapı kollarını sirkeli su ile iyice silmemizi tavsiye ediyorlar.

Aynı zamanda bolca alkali su içerek vücut bağışıklığımızı da güçlendirebiliriz. Günde en az 2 litre alkali su içerek, vücudunuzun su ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Alkali su, antioksidan özelliği gösterdiği için vücudumuzdaki toksinleri atmamıza yardımcı olarak vücudumuzu arındırır. Bağışıklığın en önemli noktalarından biri de sindirim sistemimizdir. Sindirim sistemimizdeki ufak bir rahatsızlık bağışıklığımızı önemli ölçüde etkileyebilir. Alkali su içerek sindirim sistemimize destek olabiliriz. Böylelikle sindirim sistemimiz daha düzenli çalışır.

Paylaş:

Ücretsiz
Kullan